جمعه 28 دي 1397  
English خانه تماس با ما نقشه سایت1396/10/9 شنبه مقام معظم رهبری : حماسه 9 دی نشان از دشمن شناسی و برخاسته از بصیرت است. نهم دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت گرامی باد ۹ دی یک نمونه‌ای بود از همان خصوصیتی که در خود انقلاب وجود داشت؛ یعنی مردم احساس وظیفه‌ی دینی کردند و دنبال این وظیفه، عمل صالحِ خودشان را انجام دادند. عمل صالح این بود که توی خیابان بیایند، نشان بدهند، بگویند مردم ایران اینند.
حماسه تاریخ ساز 9 دی
به واقع مظهر نفوذناپذیری ملت ایران در برابر فتنه آمریکایی بود. فلسفه بزرگداشت 9 دی یادآوری یک رویداد، هویت ملی و تاریخی است. کالبدشکافی صحیح، دقیق و روایتگری صادقانه و چندجانبه این روز به عنوان بارزترین حرکت مردمی بعد از انقلاب اسلامی نیازمند تعریف و تبیین است.
پیام 9 دی این بود که مردم با دشمنان انقلاب و نفوذ دشمن مقابله می‌کنند، حتی اگر مصادیق توطئه‌ها، فتنه‌ها و نفوذ در داخل کشور متفاوت و پیچیده‌تر باشد.
بر همین اساس، روح حرکت مردم ایران در حماسه 9 دی به عنوان منبع قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران باید حفظ و ماندگار شود لذا رویکرد و تلاش اصلی در تبیین 9 دی باید در راستای حفظ دستاوردهای آن روز تاریخی،‌ دادن تحلیل درست به جامعه و پیشگیری از تکرار فتنه‌ها باشد. سوال این است که اقدام مردم در 9 دی چگونه تاریخ‌ساز شد؟
نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در طول حیات خود همواره در معرض خطرها، تهدیدها و فتنه‌های مختلف از ناحیه بازیگران خارجی، داخلی یا ترکیبی از آنها در طول 37 سال اخیر قرار گرفته است و از همان ابتدا با چالش‌های مختلفی روبه‌رو شد. اقدامات مسلحانه گروهک‌های ضدانقلاب، کودتا، حمله نظامی، ترور، ایجاد شکاف و برانگیختن اختلاف‌های قومی و مذهبی، تحریم و فشارهای اقتصادی و عملیات روانی پردامنه، محورهایی از تهدیدها و توطئه‌های مختلفی بوده که نظام جمهوری اسلامی در این سال‌ها با آنها روبه‌رو بوده است.
به عبارتی می‌توان گفت دشمنان انقلاب اسلامی از همه گزینه‌ها، ظرفیت‌های خود برای مقابله و مهار نظام مردم‌سالار دینی بهره‌ گرفته‌اند، اما ملت ایران با هوشمندی و حضور به‌موقع و به لحظه خود تهدیدها و فتنه‌ها را خنثی و هر روز بر استحکام نظام جمهوری اسلامی ایران افزوده‌اند.


طراحی و اجرا: اداره آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه
Copyright © 2010 Arak University of Medical Sciences - All rights reserved