چهارشنبه 3 بهمن 1397  
English خانه تماس با ما نقشه سایت


True
تعداد بازديد اين صفحه: 70234
تعداد بازديد از سايت: 79653015
تعداد بازديد زيرپورتال: 206493
اين زيرپورتال امروز: 70
در امروز: 4875
اين صفحه امروز: 4

ساختمان دانشگاه علوم پزشکی اراک

1396/11/7 شنبه
پانزدهم دیماه سالروز فرمان تاریخی حضرت امام (ره) مبنی بر تشکیل هسته های گزینش گرامی بادبرگزاری جلسه روز گزینش در دانشگاه علوم پزشکی اراک
1396/10/9 شنبه
مقام معظم رهبری : حماسه 9 دی نشان از دشمن شناسی و برخاسته از بصیرت است.نهم دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت گرامی باد
۹ دی یک نمونه‌ای بود از همان خصوصیتی که در خود انقلاب وجود داشت؛ یعنی مردم احساس وظیفه‌ی دینی کردند و دنبال این وظیفه، عمل صالحِ خودشان را انجام دادند. عمل صالح این بود که توی خیابان بیایند، نشان بدهند، بگویند مردم ایران اینند.
1396/7/2 يكشنبه
برگزاری جلسه آموزشی تحقیق در هسته گزینش دانشگاه علوم پزشکی اراک
1396/6/30 پنجشنبه
باز این چه شورش است که در خلق عالم است باز این چه نوحه و چه عزا و چه ماتم استفرارسیدن مام محرم و ایام سوگواری سرور آزادگان جهان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام را تسلیت می گوییم
1396/5/5 پنجشنبه
دهه کرامت گرامی باد
آغاز دهه کرامت و ولادت با سعادت حضرت فاطمه معصومه(س) و هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) مبارکباد
 
     سئولات متداول مراحل استخدامی

1-آیا فیش واریزی حق ثبت نام داوطلبان جزء مدارک مورد نیاز از داوطلبان اخذخواهد شد؟
اصل رسید بانکی (فیش واریزی حق ثبت نام در زمان ثبت نام در آزمون استخدامی) درزمان دریافت مدارک از داوطلب اخذ خواهد شد. لذا به داوطلبان توصیه می‌شود اصل فیشواریزی را نزد خود نگهداری و درهنگام ارائه مدارک تحویل کارشناس مربوطه نمایند.
در صورتیکه‌ داوطلب در هنگام تحویل مدارک به هر دلیل فیش واریزی خود را ارئهننماید از استخدام وی ممانعت بعمل خواهد آمد.
2-محل خدمت داوطلب چگونه تعیین میشود. آیا حق انتخاب نیز وجود دارد؟
محل خدمت قبولشدگان در واحدهای تابعه دانشگاه حسب نیاز و در قالب سهمیه تخصصیتعیین می‌شود.
سهمیه استخدامی هر واحد بر حسب نیاز و توسط واحدهای تخصصی دانشگاه تعیین میشودلذا در صورتیکه در زمان مراجعه داوطلب جهت تعیین محل خدمت چند واحد دارای سهمیهاستخدامی باشند داوطلب می‌تواند یکی از واحدهای مورد نظر را انتخاب نماید. در غیراینصورت حق انتخاب برای داوطلب باقی نمی‌ماند.
3-آیا این فکر درست است که کسانی که زودتر جواب پرونده آنها اعلام شده،شانسبیشتری برای انتخاب محل کار دارندو طبیعتاً آنها که دیرتر جواب گزینش را می گیرندباید مکانهای باقیمانده را انتخاب کنیم؟
ظاهراً فکر درستی است اما در واقع همیشه چنین نیست چون ممکن است کسانی که زودترجواب پرونده آنها حاضر میشود بدلیل فوریت نیاز یک واحد خاص امکان انتخاب نداشتهباشند در حالی این امکان ممکن است برای افراد بعدی بوجود آید از طرفی محل کار خوبممکن است برای همه یکسان نباشد مثلاً ممکن است یک محل به محل سکونت شما نزدیک بودهو آن را خوب قلمداد کنید ولی به محل سکونت دیگری دور بوده و در مسیر سرویسهای ایابو ذهاب هم نباشد وبرای او بد بشمار آید و بقیه شرایط هم همین طور ممکن کسی مبلغکارانه کمتر و راحتی کار را ترجیح دهد و دیگری عکس آن را و .. بنابراین بهترین ومطمئن ترین کار توکل بر خداست
 4-آیا وقتی کسی برای مراحل استخدامی بعد از گزینش دعوت می شود به این معنی استکه کسانی که در لیست قبولیهای آزمون دارای رتبه بهتری هستند ولی دعوت نشده اندمردود شده اند؟
خیر هرکس که هسته گزینش استخدام او را بلامانع اعلام کند برای مراحل بعدی دعوتمی شود و اعلام نظر گزینش به ترتیب رتبه های قبولی نیست .
 
 
سئوالات متداول مرحله ثبت نام و گزینش

1-تعریف افراد بومی: داوطلبان در صورت داشتن یکی از شرایط ذیل بومی تلقیمی‌گردند:
الف: محل تولد داوطلب با محل جغرافیایی مورد درخواست برای استخدامی یکیباشد.
ب: حداقل دو مقطع از مقاطع تحصیلی ابتدایی، راهنمایی و متوسطه را در محل موردتقاضای استخدام گذرانده باشد.
ج:فرزندان پرسنل نیروهای مسلح در صورتی که محل سه سال از سنوات تحصیلی آنان (اعماز ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان) با محل جغرافیایی مورد تقاضای استخدامی یکیباشد.
 
2-اولویت افراد بومی چگونه است؟
داوطلبان بومی در صورت داشتن شرایط مندرج در آگهی تا سقف 50% از مجوزهایاستخدامی مربوطه از اولویت لازم برخوردار میشوند. بطور مثال اگر در یک رشته شغلیتعداد مورد نیاز 20 نفر باشد تعداد 10 نفر (50%) از افراد بومی که حدنصاب امتیازلازم را کسب کرده باشند قبول میشوند.
 
3-شرایط قبولی داوطلبان در آزمون کتبی به چه نحو است؟
کسب حداقل 60% نمره آزمون کتبی (عمومی و تخصصی) از شرایط قبولی در آزمون کتبیمی‌باشد.
ایثارگران و افراد معلول در سقف سهمیه مقرر از کسب حداقل 60% نمره آزمون معافهستند.
 
4- نمره نهایی داوطلب چگونه تعیین می‌شود.
نمره نهایی هر داوطلب میانگین نمرات آزمون کتبی (عمومی و تخصصی) و ‌آزمون مصاحبه (تخصصی و عملی) می‌باشد.
 
5-حدنصاب نمره مصاحبه تخصصی به چه میزان است؟
داوطلبان باید 50% نمره مصاحبه تخصصی را کسب نمایند در غیر اینصورت از ادامهمراحل استخدام باز خواهند ماند.
 
6-استفاده از افراد قبولشده ذخیره به چه نحوی است؟
در صورتیکه از افراد قبول شده اصلی انصراف و یا استخدام آنان مورد تائید هستهگزینش قرار نگیرد از افراد ذخیره بترتیب امتیاز استفاده میشود. در غیر اینصورت ازافراد قبول شده ذخیره استفاده نخواهد شد.
 
7-آیا افراد قبولشده ذخیره در آزمونهای بعدی از اولویت برخوردار میشوند؟
خیر-افراد قبولشده ذخیره در آزمونهای بعدی از هیچ اولویتی برخوردار نیستند قبولشدن در آزمون استخدامی منوط به کسب حدنصاب امتیاز لازم میباشد.
 
8-آیا افرادیکه در استخدام رسمی، پیمانی در دستگاههای دولتی اشتغال بکار دارندمی‌توانند در آزمون استخدامی دانشگاه شرکت نمایند.
خیر، داوطلبان در زمان ثبت نام نباید در استخدام دستگاههای دولتی باشند اگر فردیکه در استخدام (رسمی، پیمانی، قراردادی) دستگاه دولتی می‌باشد بخواهد در آزموندانشگاه شرکت نماید باید ابتدا رابطه استخدامی خود را با دستگاه متبوع قطع سپس درآزمون ثبت نام نماید. اگر این فرد بدون قطع رابطه استخدامی در آزمون شرکت و پس ازقبول شدن مبادرت به قطع رابطه استخدامی خود با دستگاه متبوع خود بنماید استخدام اینفرد لغو و بلا اثر خواهد شد. زیرا ملاک زمان ثبت نام است نه زمان قبول شدن درآزمون.
 
9-نحوه و شرایط مصاحبه تخصصی چگونه است؟
مصاحبه تخصصی هر رشته شغلی دارای معیار و ضابطه و شاخصهایی می‌باشد که این معیارو شاخصها قبل از برگزاری مصاحبه توسط کمیته آزمون مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و پساز تائید جهت اجرای مصاحبه در اختیار مصاحبه گران قرار می‌گیرد لازم به ذکر است اینمعیار و شاخصها برای کلیه داوطلبان یک رشته شغلی بطور یکسان اعمال می‌شود.
 
 10-چگونه می توانم انصراف دهم؟
در صورتی که هنوز در مصاحبه تخصصی شرکتنکرده اید عدم شرکت شما در این مصاحبه انصراف تلقی می شود اما اگر از افراد قبولشده اصلی یا ذخیره نهایی(مرحله آزمون کتبی و مصاحبه تخصصی) هستید باید به واحداستخدام مراجعه و کتباٌ انصراف خود را اعلام نمایید .
 
11-با توجه به طولانی زمان مراحل استخدام اگر سازمانی بخواهد با ما قراردادببنددتکلیف ما چیست ؟
اشتغال شما درشرکتها و سازمانهای غیر دولتی مانع استخدام نیست ولی پس از استخداملزوماً باید در ساعات موظف کاری و شیفتهای تعیین شده در محل کار حضور یابید .
 
 
 
دوره های آموزشی رشته شغلی مسئول گزینش
نظر شما در مورد این سایت چیست؟
   
عالی
خوب
متوسط
ضعیف


بیشتر
در باره استان
در باره دانشگاه
تماس با ما
نقشه سایت 
راهنمای سرویسهای تحت وب
پست الکترونیک 
سامانه سیب 
طراحی و اجرا: اداره آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه
Copyright © 2010 Arak University of Medical Sciences - All rights reserved