جمعه 1 تير 1397  
English خانه تماس با ما نقشه سایت
1393/11/21 سه‌شنبه در پی توافق با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حاصل شد: تخصیص بودجه 20 میلیارد تومانی به منظور احداث و تجهیز بیمارستان آیت‌الله خوانساری

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک از توافق نهایی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای تخصیص بودجه 20 میلیارد تومانی به منظور احداث و تجهیز مرکز آموزشی درمانی آیت‌الله خوانساری (ره) اراک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مجمع خیّرین سبا، دکتر حسن طاهراحمدی در مراسم کلنگ‌زنی طرح گسترش مرکز آموزشی درمانی آیت‌الله خوانساری (ره) اراک با بیان این مطلب، گفت: در پی توافقات صورت گرفته با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مقرر شد در صورت فروش 10 میلیارد تومان اوراق وقفی برای احداث فاز دوم مرکز آموزشی درمانی آیت‌الله خوانساری (ره) اراک، وزارت بهداشت نیز مبلغ 10 میلیارد تومان جهت احداث و 10 میلیارد تومان نیز برای تجهیزات این مرکز را تقبل و تخصیص دهد.

وی بر تلاش مسئولین به منظور ترویج سنت وقف و مشارکت خیرین در خرید اوراق وقفی تاکید کرد و اظهار امیدواری کرد: با مشارکت خیرین و مسئولین در این امر خیرخواهانه تا 18 ماه آتی شاهد بهره‌برداری از فاز دوم این مرکز باشیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک ظرفیت موجود مرکز آموزشی درمانی آیت‌الله خوانساری (ره) را در برابر نیاز بیماران سرطانی ناکافی دانست و اظهار داشت: به همت مسئولین و مشارکت خیرین و تلاش همگانی می‌توان در توسعه امکانات این مرکز به عنوان امری ضروری گام برداشت.

وی ساخت مرکز آموزشی درمانی حضرت ولی عصر(عج) اراک را به عنوان مهمترین نیاز حیاتی حوزه سلامت استان دانست و ادامه داد: مرکز آموزشی درمانی حضرت ولی عصر(عج) با قدمت 63 سال پاسخگوی نیازهای درمانی بیش از یک میلیون و 500 هزار نفر جمعیت استان نیست و کار اجرایی این پروژه نیز در حال اجرا می‌باشد.

دکتر طاهراحمدی در پایان با اشاره به اینکه یکی از کارهای بزرگی که در دولت تدبیر و امید مطرح شده است رسیدگی به مسائل حوزه سلامت است، افزود: با تعامل خوبی که در بین دولت و مجلس ایجاد شده است و دستور مقام معظم رهبری عنایت ویژه‌ای به حوزه سلامت شده است.

رییس مرکز آموزشی درمانی آیت‌الله خوانساری (ره) اراک نیز در این مراسم گفت: این مرکز به دلیل موقعیتی که به عنوان قطب درمان سرطان در مرکز و غرب کشور دارد، پذیرای بیماران مبتلا به سرطان در استان مرکزی و استان‌های همجوار است.

دکتر جواد فرخی افزود: با اجرای برنامه تحول نظام سلامت تمایل بیماران به درمان در مراکز درمانی دولتی به دلیل کاهش هزینه‌ها افزایش یافته و این عامل باعث شده نسبت به گسترش مرکز توجه ویژه‌ای صورت گیرد و تلاش شود تا مرکز از حالت فعلی با ظرفیت 64 تختخواب به دو برابر ظرفیت افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد: طرح گسترش مرکز در زمینی به مساحت 4 هزار متر و در 4 طبقه پیش‌بینی شده و همچنین در طرح گسترش درمانگاه تخصصی، داروخانه، اورژانس سرپایی و اورژانس بستری نیز به امکانات موجود اضافه خواهد شد.

رییس مرکز آموزشی درمانی آیت‌الله خوانساری (ره) اراک، هزینه مورد نیاز برای تجهیز کامل این مرکز را 24 میلیارد تومان عنوان کرد و اظهار داشت: پیگیری‌های لازم به منظور تامین منابع نیروی انسانی مورد نیاز فاز دوم مرکز نیز در حال انجام است.

منبع: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک
بیشتر
نسخه قابل چاپ


طراحی و اجرا: اداره آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه
Copyright © 2010 Arak University of Medical Sciences - All rights reserved