جمعه 1 تير 1397  
English خانه تماس با ما نقشه سایت


1392/11/20 يكشنبه به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه فجر رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت: انقلاب دستاوردهای بیشماری به‌ویژه در نظام قضایی کشور داشته است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، غلامحسین اسماعیلی در سفر به قم با تبریک ایام‌الله دهه مبارک فجر، اظهار کرد: نباید در گذر زمان، اهداف و آرمان‌های انقلاب را فراموش کنیم، بلکه باید همواره به یاد داشته باشیم که هدف از انقلاب 57 چه بود و مراقب باشیم انقلاب از آرمان‌های خود منحرف نشود.

 

اسماعیلی با بیان اینکه ما برای اسلام قیام و انقلاب کردیم، افزود: این انقلاب برای نجات از استکبار و نظام‌های سلطه، برای عزت و سربلندی مردم و با رهبری امام راحل (ره) به پیروزی رسید.

 

اسماعیلی با بیان اینکه تحولی که به برکت انقلاب‌اسلامی در نظام قضایی و زندانبانی رخ داده است بیش‌تر از سایر تحولات است، تصریح کرد: ما باید افتخار کنیم که مسئولیت دستگاه قضایی بر عهده کسانی است که ویژگی قضاوت اسلامی را دارا هستند.

 

وی گفت: در نظام اسلامی و زندانبانی نگرش به انسان بزهکار و خطاکار، تحول یافته است؛ به عبارت دیگر نظام اسلامی برای زندانیان، حقوق اسلامی‌ و انسانی قائل است.

 

مقام ارشد زندان‎های کشور تصریح کرد: به یاد داشته باشیم که هدف از زندان، اصلاح، تربیت و بازپروری هنجارشکنان است.

 

اسماعیلی در بخش دیگری از سخنانش با ذکر روایاتی از پیامبر اکرم(ص)، اظهار کرد: انسان مومن دارای خصلت‌هایی است که متانت در برابر حوادث سخت، صبوری در مواجه با بلایا، شکرگزاری در گشایش امور، قانع بودن به روزی خداوند متعال و اجتناب از ظلم و ستم به دشمنان از جمله آنهاست.

 

وی افزود: برای دستیابی به این خصلت‌ها تلاش و پیگیری لازم است، اما گاهی خداوند در حق بندگان خود لطف می‎کند و محیط کار و مسئولیت محوله به او را آنگونه مقرر می‌کند تا راه این خصلت‎ها هموار شود؛ بنابراین شما به عنوان یک زندانبان که در راه اصلاح و تربیت زندانیان قدم برمی‌دارید در مقابل لطف خداوند باید شکرگزار باشید.

 

رییس سازمان زندان‌های کشور با بیان اینکه زندانبانی از مشاغل سخت و زیان‌آور است، ادامه داد: در کنار این سختی‌ها، تلاش می‌کنیم تا از سختی‌های زندانبانی کاسته و بر دستاوردهایمان در این حوزه افزوده شود.

 

وی، منابع انسانی و همکاران را سرمایه‌های ارزشمند این سازمان خطاب کرد و گفت: این منابع باید حفظ و حراست شوند و توصیه من به مدیران در جلسات متعدد ایجاد بستر رشد و بالندگی به منظور تعالی همکاران است.

 
منبع: www.lawsbank.ir
کلمات کليدي
رییس سازمان زندان‌ها, ایام الله دهه فجر


در باره استان
در باره دانشگاه
تماس با ما
نقشه سایت 
راهنمای سرویسهای تحت وب
پست الکترونیک 
سامانه سیب 
طراحی و اجرا: اداره آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه
Copyright © 2010 Arak University of Medical Sciences - All rights reserved