دوشنبه 28 خرداد 1397  


English
|
خانه
تماس با ما
نقشه سایت


 تعداد بازديد اين صفحه: 22133
تعداد بازديد از سايت: 75584546
تعداد بازديد زيرپورتال: 2647364
اين زيرپورتال امروز: 616
در امروز: 21755
اين صفحه امروز: 6
اخبار فرهنگی
تجمع جامعه پزشکی استان مرکزی در حمایت از مردم غزه

جامعه پزشکی استان مرکزی در حمایت از مردم مظلوم غزه و به نشانه اعتراض به جنایت های رژیم اشغالگر اسرائیل؛ در کنار مقبره شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی اراک تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار وب دا مرکزی، شرکت کنندگان در این تجمع با سردادن شعارهایی نظیر "داعشی و تکفیری عوامل صهیونیست"،"اسرائیل نابود است، مقاومت پیروز است"،"جنایت اسرائیل جنایت آمریکاست" و "دشمن کرده ویران غزه مظلوم را، به خاک و خون کشیده کودک معصوم را" خشم و انزجار خود را از اعمال شنیع اسرائیل در غزه اعلام کردند.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی اراک در این اجتماع گفت: اسرائیل تهدیدی جدی برای جهان اسلام است و جنایات اخیر این کشور در نوار غزه در نسل کشی و قتل عام غیرنظامیان بی سابقه بوده است.

حجت الاسلام علی اصغر غلامی نوده افزود: به فرموده امام راحل مساله فلسطن، مساله مسلمانان جهان و تمامی انسان های آزادی خواه است و باید با هوشیاری و حمایت مادی و معنوی از مقاومت فلسطین راه را بر زیاده خواهی اسرائیل بست.

وی توضیح داد: عمق وحشیگیری صهیونیست ها در ماه گذشته به اوج رسیده و مراکز امدادی، بیمارستان ها و مدارس را نشانه گرفته است که این مساله باید ضمن محکومیت جهانی از طریق دادگاه صالح بین المللی در محاکمه عوامل اسرائیل و امریکا دنبال شود.

در ادامه این تجمع قطعنامه هفت ماده ای ذیل در محکومیت جنایات اسرائیل در غزه قرائت شد:

 

 

وعد الله الّذین آمنوا منکم و عملواالصّالحات لیستخلفنّهم فی الارض کمااستخلف الّذین من قبلهم و لیمکنّنّ لهم دینهم الّذی ارتضی لهم و لیبدّلنّهم من بعد خوفهم امناً یعبدوننی لایشرکون بی شیئاً (نور-55)

 

حملات و تجاوزات وحشیانه رژیم اشغالگر فلسطین به نوار غزه در حالی تداوم یافت که جامعه جهانی و سازمانهای حمایت از حقوق بشر در سکوتی مرگبار چشم خود را بر روی جنایات رژیم صهیونیستی بسته و از هرگونه اقدام بازدارنده سر برتافتند.

حمله اشغالگران صهیونیست به گروه های امدادی و بیمارستانها منع دسترسی به کمک های انسانی و ایجاد مانع فراروی اقدامات آن ها، استفاده از محاصره به عنوان روش جنگی برای به قحطی کشاندن مردم غیر نظامی غزه و جلوگیری از خروج مجروحان و ورود نیروهای پزشکی تخصصی، تخریب گسترده اماکن مسکونی و محیط زیست از بارزترین نمادهای ارتکاب جنایات جنگی توسط ارتش رژیم صهیونیستی است که  در طول سی روز مقاومت مردم مظلوم غزه رقم خورد و مع الاسف محاصره ظالمانه هنوز ادامه دارد.

بر اساس آمار رسمی وزارت بهداشت غزه، در این حملات تا کنون 1865 فلسطینی که اغلب آنها غیر نظامی و از جمله صدها کودک، 243 زن و قریب به یکصد سالخورده هستند شهید شده اند و نزدیک به 10 هزار نفر از فلسطینی ها مجروح شده اند. گزارش پزشکان اروپایی در غزه تاکید می کند که 80 تا 90 درصد قربانیان حملات رژیم صهیونیستی به غزه از شهروندان و یک سوم آنها نیز زن و کودک می باشند.

رژیم صهیونیستی به بیش از 35 دستگاه آمبولانس، 17 بیمارستان و 102 نفر کارکنان امدادرسان حمله کرده که در پی این حملات 19 نفر از کارکنان امدادی و پزشکی شهید شده اند و به علت بمباران های اسرائیل 10 بیمارستان در غزه به اجبار بسته شد و حتی مدارس سازمان ملل نیز از این حملات در امان نماند.

ما جامعه پزشکی ایران، ضمن محکوم نمودن حمله ددمنشانه صهیونیست ها علیه مردم فلسطینی به ویژه زنان و کودکان مظلوم و بی دفاع، جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی د رغزه را مصداق «جنایات جنگی » و نسل کشی می دانیم و در ادامه تماسها و نامه های ارسالی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مجامع جهانی حقوق بشر، سازمان بهداشت جهانی، یونیسف، دیگر آژانسهای وابسته به سازمان ملل و نیز کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی و سایر نهادها و سازمانهای های بین المللی که متأسفانه با بی عملی مجامع روبرو بوده است، از آنها می خواهیم با پرهیز از اعلام مواضع خنثی و بی اثر، در راستای محکومیت و مجازات سران رژیم جعلی صهیونیستی به عنوان جنایتکاران جنگی اتخاذ تصمیم های جدی و عملی را در دستور کار خود قرار دهند .

لذا ما اعلام می داریم:

1- از صلیب سرخ جهانی خواستاریم زمینه اعزام نیروهای تخصصی بهداشت و درمان و تجهیزات پزشکی و دارویی به غزه و انتقال مجروحان را فراهم نماید؛

2- بیمارستان­ها و مراکز درمانی کشور ایران جهت پذیرش و ارائه خدمت به مجروحین و مصدومین غزه  از لحاظ درمانی بهداشتی و توانبخشی اعلام آمادگی کامل می نمایند؛

3- جامعه پزشکی ایران جهت ارسال تجهیزات پزشکی و دارویی بهداشتی به منطقه غزه به مقدار مورد نیاز و در اسرع وقت حمایت مالی و فنی می نماید؛

4- جامعه پزشکی ایران جهت اعزام به منطقه مظلوم غزه در قالب تیم های درمانی تخصصی و بیمارستانی اعلام آمادگی مینماید؛

5- جامعه پزشکی ایران آماده است تا با دایر نمودن بیمارستان­های صحرایی و ارائه خدمات درمانی و بهداشتی در منطقه مقاوم غزه اقدام نماید؛

6- جامعه پزشکی ایران آماده است در زمینه آموزش نیروهای تخصصی فلسطین بویژه نوار غزه در سطوح مختلف تخصصی پزشکی اقدام نماید؛

7- در خاتمه رژیم صهیونیستی باید بداند که قدرت توخالی و پوشالی آن رژیم تعیین کننده و اداره کننده این نبرد نابرابر نخواهد بود بلکه رزمندگان، زنان و کودکان فلسطین مثل همیشه پیروز میدان خواهند بود چرا که دریافته اند تنها مقاومت و پافشاری بر اعتقادات رمز ماندگاری و اقتدار است.

 

و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون

منبع: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک
بیشتر


طراحی و اجرا: اداره آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه
Copyright © 2010 Arak University of Medical Sciences - All rights reserved