شنبه 5 خرداد 1397  


English
|
خانه
تماس با ما
نقشه سایت


 تعداد بازديد اين صفحه: 15474
تعداد بازديد از سايت: 74833904
تعداد بازديد زيرپورتال: 2634798
اين زيرپورتال امروز: 332
در امروز: 32927
اين صفحه امروز: 1
اخبار آموزشی پژوهشی
برگزاری اولین جلسه فرایند بررسی و تایید گواهینامه نوع دوم
اولین جلسه نحوه اعطای گواهینامه نوع دوم در سال 1392 با حضور کلیه رابطین در سالن زنده یاد دکتر کاظمی آشتیانی برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار وب دا مرکزی، مدیر توسعه سازمان و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی اراک در این جلسه، از ابلاغ دستورالعمل و فرآیند اجرایی اعطای گواهینامه نوع دوم کارکنان در دو سطح تخصصی پژوهشی سطح یک و دو خبر داد.

مجید طاهری با اشاره به اینکه دریافت کنندگان گواهینامه های نوع دوم می توانند از مزایای استخدامی آن نظیر دارندگان مدرک تحصیلی فوق لیسانس و دکترا در شرایط احراز مشاغل مربوطه در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه برخوردار گردند، افزود: تمامی کارکنان می توانند حداکثر دو سطح از گواهینامه های نوع دوم را دریافت کنند.

وی تصریح کرد: شرایط اخذ این گواهی نامه ها در سطح تخصصی پژوهشی سطح یک شامل دارا بودن مدرک تحصیلی لیسانس یا گواهینامه تخصصی، طی 650 ساعت آموزش کوتاه مدت مصوب با شرایط حداقل 4/3 آموزش ها در زمینه آموزش های شغلی یا اموزش مدیران که حداقل در طی 5 سال طی شده باشد و حداکثر 130 ساعت آموزش در طی یک سال بوده باشد، همچنین شرکت در آزمون جامع و کسب حد نصاب 70% امتیاز آزمون و اجرای یک یا چند طرح تحقیقی در زمینه شغل مورد تصدی و تایید آن توسط کمیته علمی می باشد.

طاهری در سطح تخصصی پژوهشی سطح دو، دارا بودن مدرک تحصیلی فوق لیسانس یا گواهینامه تخصصی – پژوهشی سطح یک و طی 600 ساعت آموزش کوتاه مدت مصوب در شرایطی که  حداقل 4/3  آموزش ها، آموزشهای  شغلی یا آموزش مدیران باشد که حداقل در 5 سال طی شده و حداکثر 120 ساعت آموزش در طول یک سال باشد، همچنین شرکت در آزمون جامع و کسب حد نصاب 70% امتیاز آزمون و انجام یک طرح تحقیقاتی در زمینه شغل مورد تصدی و تایید آن توسط کمیته علمی، برخورداری از امتیاز 85 به بالا در ارزشیابی عملکرد 5 ساله منتهی به صدور گواهینامه و داشتن حداقل دو خدمت برجسته شامل: ابتکار، تألیف، ترجمه کتاب و مقالات و مستند سازی تجربیاتی که موجب افزایش بهره‌وری کار و بهبود عملکرد فردی و سازمانی گردد را از شرایط این گروه عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه ساعات آموزشی و فعالیت های معادل سازی شده در هر گواهینامه صرفاً برای همان سطح محاسبه گردیده و سطوح بعدی نیازمند آموزش و فعالیت‌های جدید بوده و در صورتی که سقف ساعات آموزشی گذرانده شده فرد بیش از ساعات مورد نیاز اخذ گواهینامه نوع دوم باشد، ساعات مازاد آموزشی برای گواهینامه نوع دوم بعدی محاسبه نمی گردد.

مدیر توسعه سازمان و منابع انسانی در پایان با تاکید بر اینکه هر کارمند می تواند حداکثر دو سطح از گواهینامه های نوع دوم را در طول دوره خدمتی خود دریافت نماید اظهار کرد: اعطای گواهینامه نوع دوم برای کارمندانی که قبل از تاریخ 1/1/1391 به افتخار بازنشستگی نائل شده اند، ممنوع می باشد و فقط به کارکنان رسمی و پیمانی تعلق می گیرد.

لازم به ذکر است جهت اطلاع از جزئیات بیشتر همکاران می توانند به ساب‌پورتال مدیریت توسعه سازمان و منابع انسانی مراجعه نمایند.

منبع: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک
بیشتر


طراحی و اجرا: اداره آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه
Copyright © 2010 Arak University of Medical Sciences - All rights reserved