يكشنبه 6 خرداد 1397  


English
|
خانه
تماس با ما
نقشه سایت


 تعداد بازديد اين صفحه: 15480
تعداد بازديد از سايت: 74886595
تعداد بازديد زيرپورتال: 2635549
اين زيرپورتال امروز: 437
در امروز: 38904
اين صفحه امروز: 4
اخبار آموزشی پژوهشی
آموزش در دانشگاه علوم پزشکی اراک جهانی می شود

معاون آموزش و تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی کشور در با تاسیس شعبه بین الملل دانشگاه علوم پزشکی اراک موافقت کرد.

به گزارش خبرنگار وب دا مرکزی، دکتر سعید چنگیزی آشتیانی یکی از اهداف راه اندازی شعبه بین الملل را سیاستگذاری و برنامه‌ریزی و مدیریت بر مدل‌های نوین بین‌المللی در جلب مشارکت و همکاری در طرح‌ها و پروژه‌های فرا دانشگاهی در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی بیان کرد.

وی اظهار داشت: طراحی و اجرای شبکه توسعه فعالیت‌های بین‌المللی فی‌مابین واحدهای مختلف دانشگاه و بهره‌مندی از فضای مجازی برای گسترش برون‌مرزی آن، دستیابی به استانداردهای بین‌المللی آموزش و پژوهش در گروه های مختلف پزشکی و همچنین صدور مدارک مشترک با دانشگاه های معتبر دنیا از دیگر اهداف راه اندازی شعبه بین الملل در دانشگاه علوم پزشکی اراک می باشد.

معاون آموزش و تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان کرد: در حال حاضر دانشگاه نیاز جدی به تقویت زیر ساخت های مطمئن و پیشرفته فضاهای مجازی و IT و ارتقای کیفیت سایت های انگلیسی دانشگاه، بمنظور معرفی جهانی ظرفیت ها و توانمندی های آن بعنوان گامی مؤثر برای حضور در عرصه های بین المللی دارد.

وی ادامه داد: شعبه بین الملل دانشگاه ضمن تبعیت کامل از سیاست های آموزشی-پژوهشی دانشگاه و حفظ ظرفیت پذیرش و تربیت دانشجویانی که از طریق آزمون ورودی کشوری در دانشگاه پذیرفته می شوند با استفاده از توان بالای علمی خود به آموزش تعداد بیشتری دانشجو با ضوابطی که در اساسنامه واحد منظور می گردد همت خواهد گمارد؛ بدیهی است واحد فوق الذکر شهریه دوره آموزش خود را بر اساس قیمت تمام شده که به تأیید هیئت رئیسه دانشگاه می رسد محاسبه و دریافت  نموده و از منابع بودجه عمومی دانشگاه استفاده نمی نماید.

دکتر آشتیانی در پایان گفت: هدف از تشکیل شعبه بین الملل دانشگاه کسب درآمد نیست، بلکه  پاسخ به نیازهای آموزشی منطقه و دانشجویان ایرانی خارج از کشور و به وجود آوردن بستر برای همکاری های بین المللی آموزشی و ارتقای آموزش علمی پزشکی در داخل از این رهگذر و ترویج مبانی فرهنگی انقلابی ایران اسلامی مد نظر می باشد.

گفتنی است محل تشکیل شعبه بین الملل دانشگاه علوم پزشکی اراک با نظر معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و موافقت هیات امناء دانشگاه تعیین می گردد.

منبع: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک
کلمات کليدي
شعبه بین الملل دانشگاه علوم پزشکی اراک, شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی کشور
بیشتر


طراحی و اجرا: اداره آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه
Copyright © 2010 Arak University of Medical Sciences - All rights reserved