شنبه 5 خرداد 1397  


English
|
خانه
تماس با ما
نقشه سایت


 تعداد بازديد اين صفحه: 29746
تعداد بازديد از سايت: 74834269
تعداد بازديد زيرپورتال: 2634835
اين زيرپورتال امروز: 368
در امروز: 33292
اين صفحه امروز: 6
مرکز آموزشی درمانی حضرت ولیعصر (عج)
1391/8/2 سه‌شنبه مسمومیت با متادون شایعترین مسمومیت خطرناک و کشنده در کودکان است

دکتر حسن صلحی استادیار دانشگاه علوم پزشکی اراک در آستانه هفته پیشگیری از مسمومیت ها(اول تا هفتم آبان ماه)،گفت:مصرف کنندگان متادون باید بدانند مصرف داروی متادون توسط کودکان بسیار خطرناک و کشنده است و والدین مراقب کودکان خود باشند که فرزندشان فدای سهل انگاری والدین نشوند و با رعایت نکات ایمنی مراقب کودکان خود باشند.

به گزارش خبرنگار وب دا مرکزی،این متخصص مسمومیت ها افزود:مرگ ناشی از مسمومیت با گاز منوکسید کربن نیز یکی دیگر از شایعترین مسمومیت ها است که با توجه به آغاز فصل سرما توصیه های ایمنی در مورد استفاده از وسایل حرارتی گاز سوز را جدی بگیرید.

وی ادامه داد:طبق تحقیقی که توسط دانشگاه علوم پزشکی اراک انجام شده است یافته ها نشان می دهد بیش از 20 درصد منازلی که در شهر اراک دارای آب گرمکن دیواری هستند تجمع گاز منواکسید کربن در حد زیر استاندارد دارند که استفاده کنندگان از این وسایل بایستی هشیار باشند و نکات ایمنی را در نظر داشته باشند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اراک همچنین اظهار داشت:فراموشی در سالمندان شایع است و یک سالمند می تواند داروهای خود را به اشتباه چند بار یا چند برابر در روز مصرف کند و دچار مسمویت شود و با توجه به شعار جهانی سازمان بهداشت جهانی مبنی بر سلامت و سالمندی همه دست اندر کاران  به این نکته نیز توجه کافی نمایند.

منبع: روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی حضرت ولیعصر (عج)
بیشتر
نسخه قابل چاپ


طراحی و اجرا: اداره آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه
Copyright © 2010 Arak University of Medical Sciences - All rights reserved