دوشنبه 28 خرداد 1397  


English
|
خانه
تماس با ما
نقشه سایت


 تعداد بازديد اين صفحه: 29895
تعداد بازديد از سايت: 75583844
تعداد بازديد زيرپورتال: 2647340
اين زيرپورتال امروز: 592
در امروز: 21053
اين صفحه امروز: 5
مرکز آموزشی درمانی آیت الله طالقانی
1391/7/11 سه‌شنبه مرکز آموزشی درمانی آیت ا... طالقانی پیشرو در ارائه خدمات الکترونیکی به مراجعین رییس مرکز آموزشی درمانی آیت ا... طالقانی از تجهیز این مرکز آموزشی درمانی به دستبند شناسایی بیمار در راستای ارتقای ایمنی بیمار خبر داد.

به گزارش خبرنگار وب دا مرکزی،دکتر مرضیه نور بخش افزود:با توجه به اجرای محورهای هفت گانه حاکمیت بالینی و نیز در راستای تأکید برنامه عملیاتی در سالجاری مرکز آموزشی درمانی آیت الله طالقانی در راستای ارتقای ایمنی بیمار،در شهریور ماه امسال به دستبند شناسایی الکترونیک ویژه بیماران این مرکز،مجهز گردید.

وی ادامه داد:دستبندهای شناسایی قبلی فقط با مشخصات (نام،نام خانوادگی و شماره پرونده بیمار) به صورت دستی تهیه و استفاده می گردید،در حال حاضر این دستبندها توسط سیستم مکانیزه با مشخصات کامل بیمار (نام و نام خانوادگی،شماره پرونده،کد پذیرش،نام پدر و بخش بستری) تهیه و در بدو ورود بیمار به قسمت پذیرش جهت بستری به مچ بیمار بسته می شود.

رییس مرکز آموزشی درمانی آیت ا... طالقانی بیان کرد:دستبندهای شناسایی مذکور با اعتباری بالغ بر 45 میلیون ریال از محل درآمدهای اختصاصی بیمارستان تأمین گردید،بطوریکه از زمان شروع اجرای آن از یکم شهریورماه سالجاری تاکنون تعداد یکهزار و 143 نفر بیمار از این دستبندها برای شناسایی بیماران استفاده گردیده است.

دکتر نوربخش در پایان با اشاره به امتیازات این دستبندهای شناسایی الکترونیکی نسبت به دستبندهای دستی مورد استفاده در گذشته،عنوان کرد:از مزایای استفاده این دستبندها می توان به کاهش بروز خطا در ثبت مشخصات بیمار مطابق با پرونده بستری،قابل شستشو بودن دستبند شناسایی،عدم حساسیت در بیماران همچنین در طی مدت بستری به راحتی باز نمی شود و بیماران احساس رضایت و آرامش بهتری نسبت به دستبند قبلی دارند.

منبع: روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی اراک
بیشتر
نسخه قابل چاپ


طراحی و اجرا: اداره آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه
Copyright © 2010 Arak University of Medical Sciences - All rights reserved