جمعه 23 آذر 1397  
English خانه تماس با ما نقشه سایت بخشهای بستری:

·         بخش داخلی زنان- مردان

·         بخش جراحی زنان – مردان

·         بخش اطفال

·         بخش زنان

·         بخش Ccu

·         بخش دیالیز

·         بخش نوزادان

 

بخش های ستاره دار بیمارستان شامل اتاق عمل، بلوک زایمان، بخش اورژانس و دیالیز با مساحت 1700 متر مربع می باشد.

 

بخش داخلی جراحی، اطفال و زنان

این بخش ها یک بخش جنرال می باشند که در طبقه دوم بیمارستان واقع شده است. و شامل 12 اتاق سه تخته می باشد و در بخش اطفال 13 اتاق سه تخته و 12 اتاق دو تخته جهت نوزادان موجود می باشد که هر اتاق مجهز به سرویس بهداشتی و حمام و یخچال می باشد و 14 اتاق از اتاق های موجود 12 اتاق مربوط به ایزوله داخلی و 12 اتاق مربوط به ایزوله تنفسی می باشد که دارای کادری مجرب، آماده ارائه خدمات به هموطنان گرامی می باشد.

در بخش داخلی رئیس بخش سرکار خانم دکتر کریمی(متخصص داخلی) و در بخش جراحی رئیس بخش جناب آقای دکتر مهدی علیزاده(متخصص جراحی) و در بخش اطفال رئیس بخش جناب خانم دکتر پریسا افضلی (متخصص اطفال) و در بخش زنان رئیس بخش سرکار خانم دکتر مهدیه خوشدونی(متخصص زنان) و سرپرستار بخش های فوق سرکار خانم نعیمه آقابابائی(کارشناس پرستاری) می باشند. این بخش 9 پرستار و یک بهیار و 4 پرسنل آقای خدمات و یک پرسنل نگهبانی دارد که مشغول انجام وظیفه می باشند.نحوه پذیرش بیماران در سرویس داخلی از بخش اورژانس و درمانگاه و مطب و بخش Ccu می باشد. همچنین در موارد لزوم به انجام مشاوره ها از پزشکان متخصص قلب و عفونی زنان جراحی عمومی و کارشناس تغذیه کمک  گرفته می شود. عمده خدماتی که در این مرکز جهت بیماران انجام می شود انجام آزمایشات پاراکلینیکی حین بستری- آندوسکوپی- انجام تست ورزش- Ecg–دارو درمانی- فیزیوتراپی و ... می باشد.

گروه داخلی شامل بیماران با تشخیص Copd و Dvt– پنومونی- Tb–آسم- Dm کنترل نشده- پیلونفریت- مشکلات گوارشی و ... می باشد و اقدامات درمانی و تشخیصی که برای بیماران بستری انجام می شود شامل ویزیت روزانه بیماران توسط متخصص و اقدامات پرستاری شامل دارو دادن- آزمایشات- آموزش حین بستری و پیگیری نتایج آزمایش که توسط کادر پرستاری مجرب انجام می شود. همچنین بخش جراحی در شاخه های جراحی عمومی و جراحی چشم فعالیت دارد. نحوه پذیرش بیماران در این بخش از درمانگاه و اورژانس و مطب و اتاق عمل می باشد. گروه جراحی شامل بیمارانی که جهت جراحی در بخش ادمیت می شوند شامل جراحی هرنی اورانی- آپاندیسیت- کله سیستکتومی- توده Bras– هموریژ- واریکوسل و ... می باشد. در قسمت جراحی چشم که شامل آشالازی- ناخنک- کاتاراکت و ... می باشد.

اقدامات تشخیصی درمانی که برای بیماران انجام می شود شامل ویزیت روزانه پزشک متخصص می باشد و اقدامات پرستاری شامل دارو دادن– آماده کردن بیماران جهت عمل جراحی شب قبل از عمل و آمادگی های عمل می باشد.

همچنین تعویض پانسمان بیماران جراحی شده و چک بیماران قبل و بعد از عمل می باشد.

همچنین در بخش زنان در شاخه جراحی زنان فعالیت دارد که نحوه پذیرش بیماران از درمانگاه و زایشگاه و اتاق عمل می باشد گروه جراحی زنان شامل بیماران که جهت عمل سزارین و کورتاژ- هیسترکتومی- Apr و ... فعالیت دارد . اقدامات تشخیصی درمانی که برای بیماران انجام می شود شامل ویزیت روزانه پزشک متخصص و اقدامات پرستاری که شامل آماده کردن بیمار مورد نظر شب قبل از عمل و بستری بیمار جهت عمل فردا می باشد و آموزش های لازم روز و تشکیل پرونده جهت نحوه تغذیه بیماران و شستشو ناحیه عمل و ویزیت متخصص محترم بیهوشی- رضایت عمل از بیمار و ... می باشد کلیه بیمارانی که جهت عمل به بخش مراجعه می کنند روز قبل توسط پزشک متخصص محترم بیهوشی جناب آقای دکتر خسروی ویزیت شده و ایشان دستورات لازم را در برگه ویزیت بیهوشی می نویسند که توسط پرستاران بخش چک و اجرا می شود.

همچنین بخش اطفال از بخش زنان و داخلی و جراحی جدا می باشد ولی توسط همان کادر پرستاری که سایر بخش های فوق را سرویس می دهند به بخش اطفال هم سرویس داده می شود. نحوه پذیرش بیماران اطفال از بخش اورژانس- درمانگاه و مطب می باشد در این بخش 12 اتاق به نوزادان اختصاص داده شده است که یک اتاق مخصوص نوزادانی است که ایکتر(زردی) دارند و یک اتاق مخصوص نوزادانی که Spsis هستند و بستری می شوند 13 اتاق دو تخته جهت اطفال می باشد که هر کدام با توجه به نوع بیماری مجزا شده است. یک اتاق سه تخته شامل بیمارانی که Ge (اسهال و استفراغ) دارند و یک اتاق سه تخته شامل بیمارانی که مشکل تنفسی دارند ومی باشد. اقدامات تشخیص درمانی که برای بیماران انجام می شود شامل ویزیت روزانه پزشک متخصص می باشد اقدامات پرستاری شامل کنترل شب بیماران- دارو دادن  و ... می باشد، که توسط کادر پرستاری مجرب انجام می شود.

 

بخش Ccu

واقع در طبقه دوم بیمارستان در مجاورت با دیالیز و بخش داخلی- جراحی با تعداد 4 تخت فعال و 3 تخت بعنوان Post با حضور متخصصین داخلی و جراحی و هفته ای یکبار فوق تخصص قلب و عروق و انجام اکو کاردیوگرافی و تست ورزش با بهره گیری از امکانات و تجهیزات موجود آماده ارائه خدمات گسترده در زمینه های زیر می باشد.

1.       ارائه مراقبت در انواع آنژین صدری حاد و مزمن

2.       ارائه مراقبت در حمله قلبیMI

3.       ارائه مراقبت در اختلالات ریتم قلب (آریتمی ها)

4.       ارائه خدمات احیاء قلبی ریوی در مورد ایست قلبی- تنفسی (Cpcr)

5.       ارائه مراقبت در انواع نارسایی مزمن تنفسی (Copd) و نارسایی مزمن قلبی Chf

6.       ارائه مراقبت در انواع کاردیو میوپاتی و نارسایی قلب حاد و مزمن

7.       ارائه مراقبت در انواع فشار خون حاد و مزمن

8.       ارائه خدمات مراقبتی ویژه در سایر موارد قلبی در موارد خاص

پذیرش بیمارانCcu :

1.       اورژانس

2.       بخش داخلی

3.       OR

4.       درمانگاه داخلی و قلب

5.       اعزام از مطب

این بخش مجهز به:

1.       8مانیتور قلبی- یک مانیتور مرکزی و تله متری

2.       سیستم اکسیژن سانترال

3.       پالس اکسیمتری پرتابل 2 عدد و...

پزشکانی که بیماران در سرویس آنها بستری می شوند.

1.       خانم دکتر کریمی زند: متخصص داخلی

2.       آقای دکتر علیزاده: متخصص جراحی

سرپرستار: منصوره هاشمی کارشناس پرستاری

پرستار بخش: 10 نفر

خدمات بخش: 2نفر

بخش اورژانس

بخش اورژانس بیمارستان والفجر با داشتن 5 نفر پزشک عمومی و11نفر پرسنل پرستاری و4نفر پرسنل خدماتی آماده ارائه خدمات شبانه روزی به مراجعین محترم میباشد.

خدمات پزشکان و متخصصین(عصر وشب) محترم داخلی –جراحی- اطفال -بیهوشی -....به صورت آنکال صورت میگردد.

خدمات پاراکلنیکی داروخانه و ازمایشگاه به بیماران بخش اورژانس به صورت 24 ساعته صورت میگردد.

خدمات بخش رادیولوژی به دلیل کمبود پرسنل در کشکیکهای تعطیل و شبکاری به صورت آنکالی انجام میگیرد.

 

 

همچنین دستگاه نوار قلب 12کاناله و تخت الکتریکی برای اتاق عمل سرپایی اورژانس ویکعدد دستگاه ساکشن پدالی در اورژانس موجود است.

 

از دیگر تجهیزات مورد نیاز برا ی بخش اورژانس :

تخت مخصوص  بیمارCPR 

دستگاه الکترو شوک
تختهای مجهز با ارتفاع قابل تنظیم


بخش همودیالیز

رئیس بخش: خانم دکتر مهستی کریمی زند متخصص داخلی

سرپرستار: فاطمه شاهوردی کارشناس پرستاری

پرسنل: دونفر کارشناس پرستاری

مکان: ساختمان اصلی بیمارستان والفجر طبقه دوم

این بخش دارای 5 تخت فعال که 4 تخت مختص بیماران آنتی ژن منفی  و یک تخت مخصوص بیماران آنتی ژ ن مثبت می باشد. در دو شیفت صبح و عصر هر روزه بجز روزهای جمعه فعال می باشد و بطور متوسط ماهیانه 180 جلسه همودیالیز انجام می شود.

لازم به ذکر است پذیرش بیماران دائم این مرکز فقط توسط معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک از طریق صدور معرفی نامه صورت می پذیرد. پذیرش بیماران میهمان از طریق تماس تلفنی با مرکز دیالیز و هماهنگی با سرپرستار بخش انجام می شود.کلیه بیماران میهمان موظفند آزمایش آنتی ژن به تاریخ روز را همراه داشته باشند.

تجهیزات این بخش شامل یک دستگاه ریوس جهت تصفیه آب ورودی به بخش دیالیز، گنج تخت سنکن دار همودیالیز، کنج دستگاه همودیالیز فرزینوس و نیز الکترو شوک و بالس اکس می باشد. همچنین بخش مجهز به دستگاه اکسیژن مرکزی بوده و از امکانات تلویزیون و dup نیز بهره مند می باشد.

 

در باره استان
در باره دانشگاه
تماس با ما
نقشه سایت 
راهنمای سرویسهای تحت وب
پست الکترونیک 
سامانه سیب 
طراحی و اجرا: اداره آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه
Copyright © 2010 Arak University of Medical Sciences - All rights reserved